All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ 80 mm hole size slip ring ] match 4 Products.
80 mm Hole Size Slip Ring Routing 5A Per Wire
| Circuits: | 11 Circuits |
|---|---|
| Contact Material: | Precious Metal |
| Operating Speed: | 0-60rpm |
80mm Through Hole Slip Ring 5A Per Wire
| Circuits: | 11 Circuits |
|---|---|
| Contact Material: | Precious Metal |
| Operating Speed: | 0-60rpm |
IP54 Pancake Slip Ring with 40mm Through Hole and 14 mm 5A Current
| Through Bore: | ≥30 Mm |
|---|---|
| IP: | 54 Or Higher |
| Working Tempreture: | -40℃~+80℃ |
6 Circuit 15A Hollow Bore Slip Ring 80mm Hole 240V
| Circuit Number: | 6 |
|---|---|
| Current Rating: | 15A |
| Voltage: | 240 VAC/DC |
1

