All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ rotary slip ring 380v ] match 8 Products.
Industrial Machinery Cable Reel Rotary Slip Ring 300rpm 8 Circuit 380V 5A 20A
| Circuit Number: | 8 |
|---|---|
| Current Rating: | 5A,20A |
| Working Speed: | 0~300 Rpm |
Anti Abrasion Through Hole Rotary Slip Ring Various Structure
| Number Of Circuits: | 6 |
|---|---|
| Current Rating: | 5A Per Wire |
| Voltage: | 380V |
8 Circuits 380V Voltage Rotary Slip Ring 300rpm Working Speed
| Circuit Number: | 8 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC |
| Working Speed: | 0~300 Rpm |
14 Circuit Through Bore Slip Ring with 100Mbps Ethernet IP51
| Lead Wire Length: | Stator:3000mm Rotor:1500mm |
|---|---|
| Working Speed: | 0~20rpm |
| Rating Voltage: | 24/380V |
70mm Through Bore Slip Ring 6 Circuits 10A per Ring
| Hole Size: | 70 Mm |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 6 Circuits |
| Current Per Circuit: | 10 A |
380v Pin Industrial Slip Ring Gold Plated Pin 4 Circuit 15A IP40 Slip Ring Produce
| Circuit Number: | 6 |
|---|---|
| Current Rating: | 5A, 15A |
| Voltage: | 380VAC |
5 Circuits Pancake Slip Ring with 360° Rotation and 24VAC/DC Voltage Rating for Reliable Electrical Transmission
| Circuits: | 5circuits |
|---|---|
| Voltage Rating: | 24VAC/DC |
| Current Rating: | 1A Per Circuit |
36 Circuit Slip Ring with Low Contact Resistance
| Number Of Circuits: | 36 |
|---|---|
| Operating Speed: | 0-300 Rpm |
| Contact Material: | Gold To Gold |
1

