All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ fiber optic slip ring ] match 100 Products.
Miniature 8 Circuit Slip Ring Gold Contact 0-300rpm IP40
| Rotating Speed: | 0~300rpm |
|---|---|
| Contact Material: | Gold To Gold |
| Protection Grade: | IP40 |
8 Circuit Capsule Slip Ring 1A 240VAC/DC Precious Metal
| Number Of Circuits: | 8 |
|---|---|
| Current Rating: | 1A Per Wire |
| Contact Material: | Precious Metal |
JINPAT Pancake Slip Ring with 10 Circuits 5A per Circuit and 220VDC/AC Voltage Rating for Industrial Applications
| Circuits: | 10 Circuits |
|---|---|
| Current Rating: | 5A Per Circuit |
| Voltage Rating: | 220VDC/AC Or Higher |
4/8 Circuits Pancake Slip Ring with 220VDC/AC Voltage Rating and 5A/2A Current Rating
| Circuits: | 4/8 Circuits |
|---|---|
| Voltage Rating: | 220VDC/AC Or Higher |
| Current Rating: | 5A/2A Per Circuit |
JINPAT 6-Pole 1000RPM Mercury Slip Ring with 6 Channels for Stable Power and Signal Transfer
| Number Of Poles: | 6 |
|---|---|
| Maximum Speed: | 1000RPM |
| Working Temperature: | -30℃~ +60℃ |
JINPAT Integrated Slip Ring Electrical + USB+HDMI+Ethernet
| Light Power: | 23dBm |
|---|---|
| Medium Type: | Air |
| Tatal: | 36 CKT |
5 Circuits Pancake Slip Ring with 360° Rotation and 24VAC/DC Voltage Rating for Reliable Electrical Transmission
| Circuits: | 5circuits |
|---|---|
| Voltage Rating: | 24VAC/DC |
| Current Rating: | 1A Per Circuit |
Anti Abrasion Through Hole Rotary Slip Ring Various Structure
| Number Of Circuits: | 6 |
|---|---|
| Current Rating: | 5A Per Wire |
| Voltage: | 380V |
2A Per Wire Slip Ring of 24 Circuits with 100rpm
| Feature: | Solid Bore |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 24 |
| Current Rating: | 2A Per Wire |
Slip Ring of 3 Channels Rotary Union Joint Routing Oxygen & Acetylene
| Media: | Air |
|---|---|
| Pressure: | 0-1Mpa |
| Outer Diameter: | Φ100mm |

