All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ ip40 capsule slip ring ] match 26 Products.
300RPM Miniature Capsule Slip Ring 6 Circuit 2A IP40, Integrated structure design
| Working Speed: | 0~300rpm |
|---|---|
| Ciruits Total: | 6CKT |
| Protection Grade: | IP40 |
Small Capsule Slip Rings 6 Circuit 2A IP40 300RPM Gold To Gold
| Working Speed: | 0~300rpm |
|---|---|
| Ciruits Total: | 6CKT |
| Protection Grade: | IP40 |
Mini Capsule Slip Rings 6 Circuit 2A IP40 300 RPM
| Working Speed: | 0~300rpm |
|---|---|
| Ciruits Total: | 6CKT |
| Protection Grade: | IP40 |
Capsule Slip Ring IP40 12 Circuits 2A With Flange
| Number Of Circuits: | 12 |
|---|---|
| IP Class: | IP40 |
| Inner Diameter: | ∅1.5~∅7 |
Capsule Slip Ring 12 Circuits 2A 300 Rpm LPC-12A
| Number Of Circuits: | 12 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Contact Material: | Gold To Gold |
High Definition Capsule Slip Ring Transmitting HDMI Camera Pan Tilt
| Protection Grade: | IP40 |
|---|---|
| Rotating Speed: | 0~100rpm |
| Contact Material: | Gold To Gold |
Electrical Capsule Slip Ring 3 Circuit 15A
| IP: | IP40 |
|---|---|
| Electrical Noise: | 1mΩMin |
| Inner DInner Diameteriameter: | ∅6.4 |
30 Circuit Capsule Slip Ring 2A Gold Contacts 300 RPM
| Operating Speed: | 0-300 Rpm |
|---|---|
| Total Circuits: | 30 |
| Current Rating: | 2 Amps Per Circuit |
Miniature Capsule Slip Ring 250rpm IP40 6Circuits 2A
| Number Of Circuits: | 24 CKT |
|---|---|
| Rotating Speed: | 0-250rpm |
| Rating Voitage: | 240V AC/DC |
JINPAT LPC Capsule Slip Ring 240VAC Gold Contact 300rpm
| Rating Voltage: | 240 VAC/DC |
|---|---|
| Rotating Speed: | 0~300rpm |
| Contact Material: | Gold To Gold |

