All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ super mini slip ring ] match 25 Products.
Mniature Slip Ring Connector 44 Circuits LPMS-44S
| Number Of Circuits: | 44 |
|---|---|
| Contact Material: | Gold To Gold |
| Current Rating: | 1A |
5 Circuits Electrical Rotary Slip Ring LPMS-05D
| Number Of Circuits: | 5 |
|---|---|
| Current Rating: | 1A |
| Voltage: | 48 VAC/DC |
5 Circuits Capsule Slip Ring LPMS-05D
| Number Of Circuits: | 5 |
|---|---|
| Contact Material: | Gold To Gold |
| Current Rating: | 1A |
Capsule Slip Ring 12 Circuit 2A Gold Contact 240VAC
| Operating Temperature: | -20°C~+60°C |
|---|---|
| Electric Shock Material: | Gold To Gold |
| Working Speed: | 0~300 Rpm |
Super Mini Capsule Slip Ring 6 Circuits 48VAC Volatge with Low Electrical Noise
| Number Of Circuits: | 6 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Contact Material: | Gold To Gold |
Precious Metal 240V Super Mini Capsule Slip Ring For Pan / Tilt Camera
| Number Of Circuits: | 4 |
|---|---|
| Current Rating: | 1A Per Wire |
| Contact Material: | Precious Metal |
Miniature Capsule Slip Ring 4Circuits With Gold To Gold Contact
| Number Of Circuits: | 8 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Contact Material: | Precioous Metal |
Super Miniature Capsule Slip Ring 8 Circuit
| Application: | HD Camera |
|---|---|
| Operating Speed: | 0-300 Rpm |
| Number Of Circuits: | 8 |
Slip Ring Commutator 8 Circuits With Flange Gold Gold Contact
| Number Of Circuits: | 8 |
|---|---|
| Contact Material: | Gold To Gold |
| Current Rating: | 1A |
Slip Ring Electrical Connector 6 Circuits
| Operating Speed: | 0-300 Rpm |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Contact Material: | Gold To Gold |

