All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ super mini slip ring ] match 25 Products.
Super Mini Slip Ring USB2.0 Signal 10 circuits
| Number Of Circuits: | 10 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Contact Material: | Gold To Gold |
Super Mini Slip Ring USB3.0 Signal With IP40 High Protection Level
| Model: | USB Slip Rings |
|---|---|
| Signal: | USB3.0 |
| Voltage: | 32V AC/DC |
Super Mini Slip Ring 8 Circuits 0-300 RPM
| Contact Material: | Precious Metal |
|---|---|
| Operating Speed: | 0-300 Rpm |
| Number Of Circuits: | 8 |
Super Miniature Slip Ring of 300 rpm 8 Circuits LPMS-08B
| Number Of Circuits: | 8 |
|---|---|
| Working Voltage Rating: | 48 VAC |
| Contact Material: | Precious Metal |
4 Circuits Super Miniature Slip Ring 1mΩ Low Electrical Noise
| Number Of Circuits: | 4 |
|---|---|
| Working Voltage Rating: | 240 VAC |
| Contact Material: | Gold To Gold |
Miniature Slip Ring IP54 Integrated structure design
| Rotating Speed: | 0~300rpm |
|---|---|
| Contact Material: | Gold To Gold |
| Life Span: | 1 Million |
Super Miniature Electrical Slip Ring IP40 LPMS-04C-03
| Life Span: | Customizable |
|---|---|
| Circuits: | 3 Circuits*1A |
| Protection Grade: | IP40 |
Super Mini Rotary Slip Ring Supporting Multi Signal Transmission
| Number Of Circuits: | 5 |
|---|---|
| OD: | 5.5mm |
| Current Rating: | 1A Per Wire |
Super Mini Capsule Slip Ring 10 Circuits 0~300 RPM
| Voltage: | 240 VAC/DC |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 10 |
| Current Rating: | 1 Amp Per Circuit |
6 Circuits Compact Slip Ring LPMS-06A
| Number Of Circuits: | 6 |
|---|---|
| Contact Material: | Gold To Gold |
| Current Rating: | 0.5A |

