All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ 2 channel coaxial rotary joint ] match 26 Products.
1 Channel HF Rotary Slip Ring 1500W 18 GHz
| Channel Number: | 1 |
|---|---|
| Frequency Range: | DC To 18GHz |
| Peak Power, Max: | 1500W |
Fiber Optic Rotary Joint Hybrid Slip Ring
| Wavelength Range: | 650-1650nm ( Customized) |
|---|---|
| Insertion Loss: | <0.5dB |
| Insertion Loss Ripple: | <2dB |
Single-Channel Slip Ring with High Frequency,
| Characteristic: | Hyperfrequency |
|---|---|
| Frequency Range: | 500MHz-50GHz |
| Insertion Loss , Max: | 0.22 DB |
IP40 High Frequency Slip Ring 30rpm For Emergency Lighting Equipment / Robots
| Rotating Speed,Max.: | 30rpm |
|---|---|
| Life Time,Min: | 5 Million Revolutions |
| Isolation,min: | 50dB |
95 Circuits Pneumatic Hydraulic and Electrical Integrated Slip Rings with 10 Million Turns
| Circuits: | 95 Circuits |
|---|---|
| IP Grade: | IP 54 |
| Application: | Thermal Power Station |
High Frequency Optical Slip Ring, Small Size, Light Weight
| Channel Number: | 1 |
|---|---|
| Working Temperature: | -40~+70℃ |
| Peak Power, Max: | 1500W |

