All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ rotary slip ring electrical connector ] match 85 Products.
Super Mini Slip Ring 8 Circuits 0-300 RPM
| Contact Material: | Precious Metal |
|---|---|
| Operating Speed: | 0-300 Rpm |
| Number Of Circuits: | 8 |
4000 Rpm Integrated Slip Ring Solutions Ultra Long Service Life
| Circuit: | 1* Fiber+2*3A |
|---|---|
| Working Speed: | 0-4000rpm |
| Wavelength: | 1310-1550nm |
Integrated Fiber Optic Slip Ring Solutions 1 Optical Fiber 2 Circuit 3A
| Circuit: | 1* Fiber/2*3A |
|---|---|
| Working Temperature: | -40℃-+80℃ |
| Working Speed: | 0rpm-4000rpm |
Precious Metal Slip Ring Solutions Electrical And Fiber Optic Rotary Joint
| Circuits: | 3 Circuits |
|---|---|
| Working Temperature: | -40 ℃~+80℃ |
| Working Speed: | 0~40000 Rpm |
300rpm Fiber Optic Rotary Joint 3 Channel IP65 IP67 23dBm
| Number Of Circuits: | 3 |
|---|---|
| Lead Size: | Φ26/Φ38*119 |
| Wavelength Range: | 850-1550 |
Small Flange Fiber Optic Rotary Joint Ultra Mini Single Channel Installation Diameter 6.8mm
| Number Of Circuits: | 1 |
|---|---|
| Lead Size: | Φ6.8/Φ10*28 |
| Wavelength Range: | 650-1650nm ( Customized) |
Single Channel Fiber Optic Rotary Joint 1550nm
| Number Of Circuits: | 1 |
|---|---|
| Lead Size: | Φ6.8/Φ15.2*28 |
| Wavelength Range: | 650-1650nm ( Customized) |
4.5GHz RF Coaxial Rotary Joint Single Channel Slip Rings in Compact Signal Slip Rings
| Name: | Coaxial Rotary Joint |
|---|---|
| Channels: | Single |
| Feature: | Light Weight |
Large Capacity Fiber Optic Rotary Joint 300rpm 4 Channel
| Number Of Circuits: | 4 |
|---|---|
| Lead Size: | Φ26/Φ38*119 |
| Wavelength Range: | 850-1550 |
High Frequency Slip Ring, IP65 or IP68, 23dBm
| Number Of Circuits: | 1 |
|---|---|
| Lead Size: | Φ17/Φ26*27.5 |
| Wavelength Rangemax.: | 650-1650nm ( Customized) |

