All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ rotary slip ring electrical connector ] match 85 Products.
Super Mini Capsule Slip Ring 6 Circuits 48VAC Volatge with Low Electrical Noise
| Number Of Circuits: | 6 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Contact Material: | Gold To Gold |
Slip Ring of 3 Channels Rotary Union Joint Routing Oxygen & Acetylene
| Media: | Air |
|---|---|
| Pressure: | 0-1Mpa |
| Outer Diameter: | Φ100mm |
24 Circuit Miniature Slip Ring Compact Capsule Rotary Electrical Interfaces
| Current Rating: | 2A Per Wire |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 24 |
| Feature: | Low Friction |
Fiber Optic Rotary Joints 23dBm IP40 50mm Gold to Gold 2000rpm Optic slip ring
| Current Rating: | 2A Per Wire |
|---|---|
| Housing Materials: | Aluminum Alloy |
| Operating Speed: | 2000rpm Max. |
Exquisite-Designed Capsule Slip Ring of 18 Circuits with Low Electrical Noise
| Number Of Circuits: | 18 |
|---|---|
| Contact Material: | Gold To Gold |
| Wire Length: | 250mm(optional) |
Miniature Capsule Slip Ring 30 Circuits with Gold To Gold Contacts
| Number Of Circuits: | 30 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Contact Material: | Gold To Gold |
High Frequency Slip Ring 50rpm max 30 circuits
| Operating Speed: | 50rpm Max |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 30 |
| Voltage: | 240 VAC/DC |
16 Circuits Through Bore Slip Rings with 200mm Inner Diameter
| Circuits: | 16 |
|---|---|
| Operating Speed: | 0-100rpm |
| Working Humidity: | ≤60%RH |
Miniature USB Signal Slip Rings Camera Stabilizer 1 Circuit 500rpm
| Voltage: | 48 VAC/DC |
|---|---|
| Contact Material: | Gold To Gold |
| Working Speed: | 0~500rpm |
High Precision IP67 Through Bore Slip Rings Wide Working Temperature
| Circuits: | 16 |
|---|---|
| Operating Speed: | 0-100rpm |
| Voltage Ratin380VAC/DCg: | 220VAC |

