All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ rotary slip ring electrical connector ] match 85 Products.
15A Aluminum Alloy rotary Slip Ring Electrical Connector 38.1mm 24 Circuits
| Operating Speed: | 1~500RPM |
|---|---|
| Working Humidity: | 60%RH |
| Voltage Rating: | 240VAC/DC |
6A Current 0~10rpm Rotary Slip Ring with φ38mm Vias for Automation Equipment
| Product Name: | Automation Equipment Slip Ring-LPT038-0706-02PE-02E2 |
|---|---|
| Circuits: | 7 Circuits*6A 2*PE+2*100M Ethernet |
| Voltage: | 480VAC |
Super Mini Rotary Slip Ring Supporting Multi Signal Transmission
| Number Of Circuits: | 5 |
|---|---|
| OD: | 5.5mm |
| Current Rating: | 1A Per Wire |
One Channel 18GHz Rotary Slip Ring With SMA Female Connector Multiple Slip Ring Models
| Frequency Range: | DC To 18 GHz |
|---|---|
| Peak Power, Max: | 1500 W @ 1 GHz |
| Phase WOW (degrees Max): | 1° |
Multi Channel Rotary Slip Ring 300rpm High Rotating Speed Low Electrical Noise
| Circuit Models: | 18 Circuits |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Contact Material: | Gold To Gold |
Multiple Channel 5A Ethernet Slip Rings Swivel Connector
| Current Rating: | 5A |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 12 |
| Working Speed: | 0-300rpm |
Rotary Capsule Slip Ring IP54 Electrical Connector LPC-06B
| Features: | Very Low Contact Resistance |
|---|---|
| Optional: | Rotating Speed |
| Contact Material: | Gold -Gold |
Shock Material Rotary Slip Ring Joint Electrical Connector
| Features: | Very Low Contact Resistance |
|---|---|
| Optional: | Rotating Speed |
| Contact Material: | Gold -Gold |
LPM-30B 30 Circuit Slip Ring 1A 240V AC 300 RPM
| Circuit Number: | 30 |
|---|---|
| Current Rating: | 1A |
| Voltage: | 240V AC |
Electrical Rotary Slip Ring 12 Circuits LPC-1C1202
| Capsule Length: | 39.8 Mm |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 12 Circuits |
| IP: | 54 Or Higher |

