All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ through bore slip ring ] match 235 Products.
Capsule Industrial Slip Ring 24 Circuits 240VAC
| Circuit Number: | 24 |
|---|---|
| Working Speed: | 0~300 Rpm |
| Current Rating: | 1A |
Diameter 38.1mm Rotary Joint Slip Ring 6 Circuit 15A 240VAC
| Operating Speed: | 0-300rpm |
|---|---|
| Circuits: | 6circuits |
| Working Temperature: | -20~ +60 |
IP54 Rotary Systems Slip Rings 24 Circuit 5A 300 Rpm Speed
| Circuits: | 24 |
|---|---|
| Operating Speed: | 0-300rpm |
| Working Temperature: | -20℃~ +60℃ |
Big Bore Through Hole Slip Ring Multiple Contacts IP54 Protection
| Type: | CAN Bus |
|---|---|
| Configuration: | Custom |
| Characteristic: | Compact |
JINPAT Hollow Slip Ring 6 Circuit 15A
| Current Rating: | 15A Per Wire |
|---|---|
| Type: | Through Bore Slip Ring |
| Via Diameter: | 25.4mm |
70mm Hore Size Design Through Bore Electrical Slip Ring 15A 38mm 6 Circuits
| Type: | Through Hole Slip Ring |
|---|---|
| Hole Size: | 70 Mm |
| Number Of Circuits: | 6 Circuits |
8 Circuits Through Hole Slip Ring Transferring Electricity HF and USB Signals
| Features: | Precious Metal Contacts |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 8 Circuits |
| Current Rating: | 5A Per Circuit |
Multiple Channel 5A Ethernet Slip Rings Swivel Connector
| Current Rating: | 5A |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 12 |
| Working Speed: | 0-300rpm |
25 Circuits Slip Ring with Through Hole Adopting Precious Metal Contact
| Model: | Hallow Shaft Slip Ring |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 25 |
| Feature: | Signal Transmission |
360 Degree Rotation 8 Circuit 240VAC Slip Ring Rotary Joint for Industrial Machinery
| Circuit Number: | 8 |
|---|---|
| Current Rating: | 2ckt*5A, 6ckt*20A |
| Voltage: | 240 VAC |

