All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ through bore slip ring ] match 235 Products.
Compact 54 Circuit Big Bore Slip Ring with 50mm Hole Dia
| Voltage: | 500V |
|---|---|
| Feature: | Multi-circuits |
| Type: | Hallow Shaft |
High Precision IP67 Through Bore Slip Rings Wide Working Temperature
| Circuits: | 16 |
|---|---|
| Operating Speed: | 0-100rpm |
| Voltage Ratin380VAC/DCg: | 220VAC |
Compact Through Bore Slip Ring 38mm
| Operating Speed: | 0-500rpm |
|---|---|
| Working Humidity: | 60%RH |
| Voltage Rating: | 380VAC/DC |
Anti Abrasion Through Hole Rotary Slip Ring Various Structure
| Number Of Circuits: | 6 |
|---|---|
| Current Rating: | 5A Per Wire |
| Voltage: | 380V |
16 Circuits Through Bore Slip Ring with a 25mm Hole for Signal Transmission
| ID: | 25mm |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 22 |
| Current Rating: | 15A Per Wire |
50 mm Through Bore Rotary Slip Ring Gold To Gold Contact
| Bore Size: | 50mm |
|---|---|
| Contact Material: | Gold To Gold Contact |
| Housing Material: | Metal Housing |
Precious Metal Contact Through Bore Slip Ring LPTS000-0340-1305
| Contact Material: | Precious Metal Contact |
|---|---|
| Revolving Speed: | 0~100rpm |
| Current: | 3circuits*40A,13circuits*5A |
12 Wires IP65 Through Bore Slip Ring with 50mm Hole Dia
| Working Temperature: | -20℃~ +60℃ |
|---|---|
| Working Humidity: | 60%RH Or Higher |
| Contact Material: | Precious Metal |
20 Circuits 100mm ID Through Bore Slip Ring Low Electrical Noise
| Contact Material: | Precious Metal Contact |
|---|---|
| Revolving Speed: | 0~20rpm |
| IP Grade: | IP54 |
16 Wires Through Bore Slip Ring with 380VAC
| Number Of Circuits: | 16 Circuit |
|---|---|
| Current Rating: | 2~30A |
| Inner Size: | 96mm |

