All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ through bore slip ring ] match 235 Products.
USB2.0 Slip Ring of Rotating Electrical Connector with 600 RPM High Rotating Speed
| Circuit: | 1*USB2.0 |
|---|---|
| Voltage: | 48 VAC |
| Working Speed: | 600 Rpm |
Through Hole Slip Ring 240V 9 Circuit 2A
| Circuits: | 9 Circuits |
|---|---|
| Operating Speed: | 0-300rpm |
| Working Temperature: | 60%RH |
IP50 Mini Capsule Slip Rings 30 Circuit 1A 240VAC Electric Swivel Slip Ring
| Circuit Number: | 30 |
|---|---|
| Voltage: | 240VAC |
| Working Speed: | 0~300 Rpm |
Through Bore Slip Ring 24 Circuit 5A Voltage 240VAC Compact Size
| Circuits: | 21 |
|---|---|
| Current Rating: | 5A |
| Hole Diameter: | 38.1mm |
Long Life Through Bore Slip Ring 38mm 24 Circuit
| Circuits: | 24 |
|---|---|
| Hole Diameter: | 38.1mm |
| Current Rating: | 5A |
Flexible Capsule Slip Ring 76 Circuits
| Number Of Circuits: | 76 Circuits |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Contact Material: | Gold To Gold |
Through Hole Rotary Slip Ring 36 Circuits 240 VAC/DC 300rpm For Cranes
| Number Of Circuits: | 36 |
|---|---|
| Hole Diameter: | 1.5~6mm |
| Contact Material: | Gold To Gold |
6 Circuits IP65 Wind Turbine Slip Ring Precious Metal Brush
| Model: | LPW-03 |
|---|---|
| Number Of Cirucits: | 6 |
| Color: | Gold-yellow |
6 Circuits Slip Ring LPMS-06B 300RPM 240VAC
| Number Of Circuits: | 6 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Current Rating: | 1 Amps Per Circuit |
Compact Structure Rotary Slip Ring 6 Circuits Diameter 25.4mm
| Working Humidity: | 60%RH Or Higher |
|---|---|
| Circuits: | 6 Circuits |
| Insulation Resistance: | 50MΩ@ 500VDC |

