All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ through bore slip ring ] match 235 Products.
20 Circuits Through Bore Slip Ring Transmitting Current and Signal 80mm Hole
| Circuits: | 15 Circuits |
|---|---|
| Operating Speed: | 0-180rpm |
| Voltage Rating: | 28VDC |
High Frequency Optical Slip Ring, Small Size, Light Weight
| Channel Number: | 1 |
|---|---|
| Working Temperature: | -40~+70℃ |
| Peak Power, Max: | 1500W |
φ80 mm Through Bore Slip Ring Transferring Signals in 24 Circuits
| Circuits: | 24 Circuits |
|---|---|
| Current Rating: | 15A Per Circuit |
| Contact Material: | Precious Metal |
60mm ID Through Hole Slip Ring 6 Circuits Transmitting 15A Per Wire
| Bore Size: | 60mm, 80mm, 96mm |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 6 Circuits |
| Current Rating: | 5A/10A/15A Each Circuit |
Bore Slip Ring 12 Circuits with 80mm
| Current Rating: | 2 A/15 A |
|---|---|
| Voltage Rating: | 420VAC/DC |
| Hole Size: | 80 Mm |
24 Circuits 500VAC/DC Through Hole Slip Ring with IP54 Protection for Analog and Digital Signal Transmission
| Total: | 24CKT |
|---|---|
| Detail: | 24X10A |
| Rating Voltage: | 500VAC/DC |
Industrial 240VAC Through Hole Slip Ring IP50 Engineering Plastic 6CKT
| Housing Material: | Engineering Plastic |
|---|---|
| Contact Material: | Gold-Gold |
| Inner Diameter: | Φ12.7mm |
2 Circuits Through Bore Slip Ring 380VAC
| Color: | Black |
|---|---|
| Circuits: | 2 Circuits |
| Operating Speed: | 0-300rpm |
15 Circuit Through Bore Ethernet Slip Ring for Power and Signal
| Circuits: | 15 Circuits |
|---|---|
| Operating Speed: | 0-300rpm |
| Voltage Rating: | 380VAC/24VAC |
6 Wire High Speed Slip Ring Through Bore With Bore 12.7mm
| Characteristic: | Compact |
|---|---|
| Voltage: | 380 V |
| Current: | 2 A |

