All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ through bore slip ring ] match 235 Products.
Wind Turbine Slip Ring 5 Circuits 60A 400VAC IP65 Transimt Control Communication Signals
| Product Name: | Wind Turbine Slip Ring |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 5 Circuits(power)+26 Circuits(signal) |
| Operating Speed: | 0~25RPM |
Through Bore Slip Ring 6 Circuit 10A IP51Voltage 240VAC Low Torque
| Number Of Circuits: | 6CKT |
|---|---|
| Current: | 10A/signal |
| Voltage: | 240VAC/DC |
24 Circuit 5A Through Hole Slip Ring with 38.1mm Bore
| Circuits: | 24 |
|---|---|
| Current Rating: | 5A |
| Hole Diameter: | 38.1mm |
6 Circuit 5 A Per Circuit Through Bore Slip Ring
| Number Of Circuits: | 6 Circuit |
|---|---|
| Inner Size: | 25.4mm |
| Operating Speed: | 500rpm |
9X2A 220VAC Through Bore Electrical Slip Ring Multiple Slip Ring Models
| Total: | 9 CKT |
|---|---|
| Detail: | 9X2A |
| Rating Voltage: | 220VAC |
18 Circuits Through Bore Slip Ring with 5A Per Wire & 12mm ID Bore
| Number Of Circuits: | 18 |
|---|---|
| Current Rating: | 5A Per Wire |
| ID: | 12mm |
15 Circuits Through bore slip rings with a Large Dielectric Strength and Voltage of 250V / 30V
| Circuits: | 15 Circuits |
|---|---|
| Working Temperature: | -10 ℃~+70℃ |
| Working Speed: | 0~150rpm |
Different Colored Housing Slip Rings A 38.1mm Through Bore
| Circuits: | 6 Circuits |
|---|---|
| ElectriCurrent Ratingcal Noise: | 1mΩ Min |
| Current Rating: | 5A Per Circuit |
Electrically Integrated Through Hole Slip Ring Ethernet USB HDMI
| Total: | 10CKT |
|---|---|
| Detail: | 5x8A+1x100M Ethernet |
| Rating Voltage: | 24VDC |

