All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ capsule slip ring 100 rpm ] match 66 Products.
CCTV Capsule Slip Ring with 6 Circuits@ 2 amps per circuit IP54 Protection
| Number Of Circuits: | 6 |
|---|---|
| Current Rating: | 2 Amps Per Circuit |
| Voltage: | 240 VAC/DC |
8 Circuit Capsule Slip Ring 1A 240VAC/DC Gold Contacts
| Number Of Circuits: | 8 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Current Rating: | 1 Amp Per Circuit |
Flexible Capsule Slip Ring 76 Circuits
| Number Of Circuits: | 76 Circuits |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Contact Material: | Gold To Gold |
Capsule Slip Ring 8 circuits 1A With High Frequency Signal
| Working Speed: | 0~100rpm |
|---|---|
| Working Temperature: | -55~+70℃ |
| Life: | 5 Million Turns |
3 Circuits 300 Rpm 240 VAC Separate Slip Ring for Machinery Equipment Electrical Contacts
| Circuit Number: | 3 |
|---|---|
| Current Rating: | 2A |
| Voltage: | 240 VAC |
Capsule Slip Ring 125 Circuits with High-Bandwidth Transfer Capability
| Number Of Circuits: | 125 |
|---|---|
| Operating Speed: | 0-100 Rpm |
| Voltage: | 240 VAC/DC |
Capsule Slip Rings 240 VAC 12 Circuits 2A 300 Rpm Rotating Speed
| Number Of Circuits: | 12 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Current Rating: | 2 Amps Per Circuit |
Capsule Slip Rings with Through Hole 30 Circuit
| Operating Speed: | 0-300 Rpm |
|---|---|
| Circuits: | 30 |
| Contact Material: | Gold To Gold |
Capsule Slip Ring 30 Circuits Low Loss but Long Life
| Number Of Circuits: | 30 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Current Rating: | 2A |

