All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ capsule slip ring 100 rpm ] match 66 Products.
50mm Through Hole Slip Ring 6 Circuits 5A 300rpm
| Hole Size: | 50mm |
|---|---|
| Circuits: | 6 |
| Current Per Circuit: | 5A |
Through Hole Rotary Slip Ring 36 Circuits 240 VAC/DC 300rpm For Cranes
| Number Of Circuits: | 36 |
|---|---|
| Hole Diameter: | 1.5~6mm |
| Contact Material: | Gold To Gold |
IP68 Fiber Optic Rotary Joint 2000 rpm for Harsh Environments
| Channel Number: | 1 |
|---|---|
| Wavelength Range: | 650-1650nm |
| Insertion Loss: | <2dB |
Rotary Electrical Connector of 76 Circuits LPC-76A
| Circuits: | 76 Circuits |
|---|---|
| Capsule Length: | 105.65 Mm |
| Speed: | 300 Rpm |
Fiber Optic Rotary Joint 1 Channel 650-1650nm IP68 2000 RPM
| Channel Number: | 1 |
|---|---|
| Wavelength Range: | 650-1650nm |
| Insertion Loss: | <2dB |
IP68 Fiber Optic Rotary Joint 2000rpm Stainless Steel FORJ
| Housing Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Circuits: | 1 |
| Wavelength Range: | 650-1650 Nm |

