All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ capsule slip ring 100 rpm ] match 66 Products.
Electrical Slip Ring 8 Circuits 2A 300rpm for Test Devices
| Circuits: | 8 Circuits |
|---|---|
| Capsule Length: | 26.43 Mm |
| Contact Material: | Gold To Gold |
12 Circuit 10A Through Hole Slip Ring 24.5mm Precious Metal Contact
| Current Rating: | 10A |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Circuit Number: | 12 |
High Precision Rotary Slip Ring 76 Circuits Capsule Part For Pipe Inspection
| Circuits: | 76 Circuits |
|---|---|
| Capsule Length: | 105.65 Mm |
| Speed: | 300 Rpm |
18 Circuit 5A 380VAC Through Bore Slip Ring 12mm Hole
| Circuit Number: | 18 |
|---|---|
| Current Rating: | 5A |
| Voltage: | 380VAC |
6 Circuit 10A 240VAC Through Hole Slip Ring ID12.7mm
| Circuit Number: | 6 |
|---|---|
| Current Rating: | 10A |
| Voltage: | 240VAC |
12 Circuit 5A Slip Ring with 25.4mm Hole for Wind Generators
| Via Diameter: | 25.4mm |
|---|---|
| Ring Current: | 12 |
| Working Speed: | 0~300rpm |
50mm Through Hole Slip Ring 12 Wires 380VAC/DC 2A per Circuit
| Hole Diameter: | 50mm |
|---|---|
| Wire Count: | 12 Wires |
| Current Capacity: | 15A |
High Frequency Optical Slip Ring, Small Size, Light Weight
| Channel Number: | 1 |
|---|---|
| Working Temperature: | -40~+70℃ |
| Peak Power, Max: | 1500W |
6 Circuits Slip Ring LPMS-06B 300RPM 240VAC
| Number Of Circuits: | 6 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Current Rating: | 1 Amps Per Circuit |
15 Circuit Through Bore Ethernet Slip Ring for Power and Signal
| Circuits: | 15 Circuits |
|---|---|
| Operating Speed: | 0-300rpm |
| Voltage Rating: | 380VAC/24VAC |

