All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ capsule slip ring 100 rpm ] match 66 Products.
Electrical Capsule Slip Ring 18 Circuitswith Long Life Time
| Circuit Models: | 18 Circuits |
|---|---|
| Capsule Length: | 32.85 Mm |
| Voltage: | 240 VAC/DC |
Precious Metal 240V Super Mini Capsule Slip Ring For Pan / Tilt Camera
| Number Of Circuits: | 4 |
|---|---|
| Current Rating: | 1A Per Wire |
| Contact Material: | Precious Metal |
Capsule Slip Ring 12 Circuit LVDS signals
| Voltage Rating: | 7VAC/DC |
|---|---|
| Dielectric Strength: | Beyond 500V@50Hz |
| Insulation: | 100mΩ@100VDC |
6 Circuit 1A 240VAC Mini Slip Ring for High Precision Equipment
| Circuit Number: | 6 |
|---|---|
| Current Rating: | 1A |
| Voltage: | 240VAC |
Capsule Electrical Slip Ring with Through Hole 6 Circuits LPC-06T
| Number Of Circuits: | 6 Circuits |
|---|---|
| Hole Diameter: | 1.5~7.0mm |
| Capsule Length: | 31 Mm |
High Efficiency Rotary Slip Ring 24 Circuits 2A Per Wire Professional solution
| Circuits: | 24 Circuits |
|---|---|
| Speed: | 300 Rpm Continuous |
| Voltage: | 240 VAC/DC |
6 Circuit 240V Voltage Separate Slip Ring with 0~300 RPM for Electrical Test Equipment
| Circuit Number: | 6 |
|---|---|
| Current Rating: | 2A |
| Voltage: | 240 VAC |
360 Degree Rotation 8 Circuit 240VAC Slip Ring Rotary Joint for Industrial Machinery
| Circuit Number: | 8 |
|---|---|
| Current Rating: | 2ckt*5A, 6ckt*20A |
| Voltage: | 240 VAC |
Compact Design Separate Slip Ring with 4 Circuits and 240 VAC/DC Voltage for Flexible UAV Systems
| Voltage: | 240 VAC/DC |
|---|---|
| Current Rating: | 1-3A |
| Working Humidity: | 60%RH Or Higher |
Pancake Slip Ring LPK Series with 5 Circuits 12A Current Rating and 240 VDC Voltage for Industrial Equipment
| Circuit Number: | 5 |
|---|---|
| Current Rating: | 12A |
| Voltage: | 240 VDC |

