All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ capsule slip ring 100 rpm ] match 66 Products.
Capsule Slip Rings 240 VAC 12 Circuits 2A 300 Rpm Rotating Speed
| Number Of Circuits: | 12 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Current Rating: | 2 Amps Per Circuit |
15 Circuits Capsule Slip Ring In Compact Design With Low Torque
| Number Of Circuits: | 12 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Contact Material: | Gold To Gold |
Electrical Capsule Slip Ring 12 Wires With 2500RPM High Speed
| Operating Speed: | 2500 Rpm |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Material: | Gold Contacts |
LPM-30B 30 Circuit Slip Ring 1A 240V AC 300 RPM
| Circuit Number: | 30 |
|---|---|
| Current Rating: | 1A |
| Voltage: | 240V AC |
Capsule Slip Ring Long Life 10 Circuits
| Number Of Circuits: | 10 |
|---|---|
| Voltage Rating: | 7V AC/DC |
| Contact Material: | Gold To Gold |
6 Channel Capsule Slip Ring 2A Current for Medical Equipment
| Current Rating: | 2A Per Circuit Or Higher |
|---|---|
| Working Speed: | 0-300rpm |
| Electrical Noise: | MIn1moΩ |
Miniature Capsule Slip Ring 4Circuits With Gold To Gold Contact
| Number Of Circuits: | 8 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Contact Material: | Precioous Metal |
Small Capsule Slip Ring 12 Circuits
| Number Of Circuits: | 12 |
|---|---|
| Contact Material: | Gold To Gold |
| Lengths: | 26.43 Mm |
Capsule Slip Ring 8 Circuits LPC-08A
| Number Of Circuits: | 8 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Current Rating: | 2 Amps Per Circuit |
Electrical Capsule Slip Ring 24 Circuits with High Protection
| Type: | Electric |
|---|---|
| Current: | 2 A |
| Voltage: | 240 V |

