All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ rotary electrical connector ] match 86 Products.
Exquisite-Designed Capsule Slip Ring of 18 Circuits with Low Electrical Noise
| Number Of Circuits: | 18 |
|---|---|
| Contact Material: | Gold To Gold |
| Wire Length: | 250mm(optional) |
Super Mini Capsule Slip Ring 6 Circuits 48VAC Volatge with Low Electrical Noise
| Number Of Circuits: | 6 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Contact Material: | Gold To Gold |
12 Circuits Slip Ring high frequency 50 RPM
| Type: | Electric |
|---|---|
| Characteristics: | High Frequency |
| Name: | 12 Circuits |
Mini 5 Channel Photoelectric Hybrid Slip Ring IP65 IP67 300rpm
| Channel Number: | 5 |
|---|---|
| Lead Size: | Φ26/Φ38*119 |
| Wavelength Range: | 850-1550 |
7 Channel Optical Fiber Slip Ring No Contact Friction Long Life 10 Million Rpm
| Channel Number: | 7 |
|---|---|
| Wavelength Range: | 850-1550 |
| Insertion Loss: | <4dB |
8 Circuits Through Bore Slip Ring Transferring Electricity HF And USB Signals
| Features: | Precious Metal Contacts |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 8 Circuits |
| Current Rating: | 5A Per Circuit |
High Frequency Slip Ring, IP65 or IP68, 23dBm
| Number Of Circuits: | 1 |
|---|---|
| Lead Size: | Φ17/Φ26*27.5 |
| Wavelength Rangemax.: | 650-1650nm ( Customized) |
Precious Metal Slip Ring Solutions Electrical And Fiber Optic Rotary Joint
| Circuits: | 3 Circuits |
|---|---|
| Working Temperature: | -40 ℃~+80℃ |
| Working Speed: | 0~40000 Rpm |
RF Coaxial Rotary Joint Dual Channel Slip Rings IP60 with Compact Signal Slip Rings Speeds up to 30rpm
| Rotating Speed, Max.: | 30rpm |
|---|---|
| IP Protection Level: | IP60 |
| Life Time, Min.: | 5 Million Revolutions |
Dual channel slip ring IP60 for RF coaxial rotary joints with compact signalling slip ring for speeds up to 60 RMP.
| Rotating Speed, Max.: | 60rpm |
|---|---|
| IP Protection Level: | IP60 |
| Life Time, Min.: | 5 Million Revolutions |

