All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ rotary electrical connector ] match 86 Products.
Single Channel Fiber Optic Rotary Joint 1650nm Low Insertion Loss Customizable
| Number Of Circuits: | 1 |
|---|---|
| Wavelength Range: | 650-1650nm ( Customized) |
| Insertion Loss: | <3dB |
Fiber Optic Rotary Joint 1 Channel 650-1650nm IP68 2000 RPM
| Channel Number: | 1 |
|---|---|
| Wavelength Range: | 650-1650nm |
| Insertion Loss: | <2dB |
Electrical Rotary Slip Ring 12 Circuits LPC-1C1202
| Capsule Length: | 39.8 Mm |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 12 Circuits |
| IP: | 54 Or Higher |
Single Channel Slip Ring Rotary Joint with DC to 18 GHz Frequency Range and Stainless Steel Case
| Frequency Range: | DC To 18 GHz |
|---|---|
| Peak Power, Max: | 1500 W @ 1 GHz |
| Phase WOW (degrees Max): | 1° |
50 GHz RF Rotary Joint/ Slip Ring with High Working Speed
| Frequency Range: | DC To 50 GHz |
|---|---|
| Peak Power, Max: | 1500 W @ 1 GHz |
| Phase WOW (degrees Max): | 1° |
Dual Channel Optical Rotary Joint 300rpm IP65
| Number Of Circuits: | 2 |
|---|---|
| Lead Size: | Φ26/Φ38*119 |
| Wavelength Range: | 850-1550 |
IP68 Fiber Optic Rotary Joint 2000 rpm for Harsh Environments
| Channel Number: | 1 |
|---|---|
| Wavelength Range: | 650-1650nm |
| Insertion Loss: | <2dB |
Fiber Optic Rotary Joints 23dBm IP40 50mm Gold to Gold 2000rpm Optic slip ring
| Current Rating: | 2A Per Wire |
|---|---|
| Housing Materials: | Aluminum Alloy |
| Operating Speed: | 2000rpm Max. |
6A Current 0~10rpm Rotary Slip Ring with φ38mm Vias for Automation Equipment
| Product Name: | Automation Equipment Slip Ring-LPT038-0706-02PE-02E2 |
|---|---|
| Circuits: | 7 Circuits*6A 2*PE+2*100M Ethernet |
| Voltage: | 480VAC |
0 - 200 Rpm Through Bore Electrical Slip Ring Aluminum Housing
| Features: | Compact Size |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 8 Circuits |
| Current Rating: | 5A Per Circuit |

