All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ rotary electrical connector ] match 86 Products.
15A Aluminum Alloy rotary Slip Ring Electrical Connector 38.1mm 24 Circuits
| Operating Speed: | 1~500RPM |
|---|---|
| Working Humidity: | 60%RH |
| Voltage Rating: | 240VAC/DC |
15 Circuit 100 rpm Separate Slip Ring with 250mm Lead Length for Smooth Electrical Transmission
| Maximum Speed: | 100 Rpm |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 15 |
| Voltage: | 240 VAC/DC |
Single Channel High Frequency Coaxial Rotary Joint 6GHz 100rpm
| Frequency Range: | DC To 6 GHz |
|---|---|
| Rotating Speed , Max: | 100rpm |
| Nut Material: | Brass |
JINPAT 6-Pole 1000RPM Mercury Slip Ring with 6 Channels for Stable Power and Signal Transfer
| Number Of Poles: | 6 |
|---|---|
| Maximum Speed: | 1000RPM |
| Working Temperature: | -30℃~ +60℃ |
Rotary Electrical Connector of 76 Circuits LPC-76A
| Circuits: | 76 Circuits |
|---|---|
| Capsule Length: | 105.65 Mm |
| Speed: | 300 Rpm |
Rotary Capsule Slip Ring IP54 Electrical Connector LPC-06B
| Features: | Very Low Contact Resistance |
|---|---|
| Optional: | Rotating Speed |
| Contact Material: | Gold -Gold |
JINPAT Pancake Slip Ring with 10 Circuits 5A per Circuit and 220VDC/AC Voltage Rating for Industrial Applications
| Circuits: | 10 Circuits |
|---|---|
| Current Rating: | 5A Per Circuit |
| Voltage Rating: | 220VDC/AC Or Higher |
Compact Design Separate Slip Ring with 4 Circuits and 240 VAC/DC Voltage for Flexible UAV Systems
| Voltage: | 240 VAC/DC |
|---|---|
| Current Rating: | 1-3A |
| Working Humidity: | 60%RH Or Higher |
Small Flange Fiber Optic Rotary Joint Ultra Mini Single Channel Installation Diameter 6.8mm
| Number Of Circuits: | 1 |
|---|---|
| Lead Size: | Φ6.8/Φ10*28 |
| Wavelength Range: | 650-1650nm ( Customized) |
Multi Channel Rotary Slip Ring 300rpm High Rotating Speed Low Electrical Noise
| Circuit Models: | 18 Circuits |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Contact Material: | Gold To Gold |

