All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ rotary electrical connector ] match 86 Products.
1 Channel Fiber Optic Slip Ring SM MM 2000rpm IP65 IP68
| Fiber Types: | SM Or MM |
|---|---|
| Channel Number: | 1 |
| Wavelength Range: | SM:1270-1650nm, MM:650-1300nm |
LPM-30B 30 Circuit Slip Ring 1A 240V AC 300 RPM
| Circuit Number: | 30 |
|---|---|
| Current Rating: | 1A |
| Voltage: | 240V AC |
High Frequency Slip Ring DC-6GHz for Radar Antennas 100RPM
| Frequency Range: | DC To 6 GHz |
|---|---|
| Max Rotating Speed: | 100rpm |
| Nut Material: | Brass |
Slip Ring of 3 Channels Rotary Union Joint Routing Oxygen & Acetylene
| Media: | Air |
|---|---|
| Pressure: | 0-1Mpa |
| Outer Diameter: | Φ100mm |
95 Circuits Pneumatic Hydraulic and Electrical Integrated Slip Rings with 10 Million Turns
| Circuits: | 95 Circuits |
|---|---|
| IP Grade: | IP 54 |
| Application: | Thermal Power Station |
High Frequency Slip Ring 50rpm max 30 circuits
| Operating Speed: | 50rpm Max |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 30 |
| Voltage: | 240 VAC/DC |
JINPAT Integrated Slip Ring Electrical + USB+HDMI+Ethernet
| Light Power: | 23dBm |
|---|---|
| Medium Type: | Air |
| Tatal: | 36 CKT |
High Frequency RF Slip Ring 50MHz-3GHz SDI Signal Low Noise
| Bandwidth: | 50MHz-3GHz |
|---|---|
| Signal Type: | SDI |
| Protection Grade: | IP54 |
Durable Fiber Optic Cable Joint 6 Channel 300rpm IP65
| Number Of Circuitseed: | 6 |
|---|---|
| Lead Size: | Φ26/Φ38*119 |
| Wavelength Range: | 850-1550 |
Optical Slip Ring of 1 Channel with IP65 High Protection Level
| Fiber Types: | SM Or MM |
|---|---|
| IP Rating: | Up To IP 65 |
| Working Temperature: | -20 To 65 C |

