All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ rotary electrical connector ] match 86 Products.
300rpm Fiber Optic Rotary Joint 3 Channel IP65 IP67 23dBm
| Number Of Circuits: | 3 |
|---|---|
| Lead Size: | Φ26/Φ38*119 |
| Wavelength Range: | 850-1550 |
3-Channel RF Rotary Joint with 60RPM Rotating Speed & Frequency Up To 3 GHz
| Number Of Channel: | 3 Channel |
|---|---|
| Rotating Speed: | 60 RPM |
| Case Material: | Aluminum Alloy |
Super Mini Rotary Slip Ring Supporting Multi Signal Transmission
| Number Of Circuits: | 5 |
|---|---|
| OD: | 5.5mm |
| Current Rating: | 1A Per Wire |
Compact Hybrid Slip Ring Fiber Optic Rotary Joint Video Surveillance Transmitting
| Number Of Circuits: | 1 |
|---|---|
| Lead Size: | Φ10/Φ24*18 |
| Wavelength Range: | 850-1650 |
Single Channel Fiber Optic Rotary Joint 1550nm
| Number Of Circuits: | 1 |
|---|---|
| Lead Size: | Φ6.8/Φ15.2*28 |
| Wavelength Range: | 650-1650nm ( Customized) |
24 Circuit Miniature Slip Ring Compact Capsule Rotary Electrical Interfaces
| Current Rating: | 2A Per Wire |
|---|---|
| Number Of Circuits: | 24 |
| Feature: | Low Friction |
Single Channel Fiber Optic Rotary Joint 1650nm
| Number Of Circuits: | 1 |
|---|---|
| Lead Size: | Lead Size |
| Wavelength Range: | 650-1650nm ( Customized) |
Large Capacity Fiber Optic Rotary Joint 300rpm 4 Channel
| Number Of Circuits: | 4 |
|---|---|
| Lead Size: | Φ26/Φ38*119 |
| Wavelength Range: | 850-1550 |
The protection level of the single channel fiber optic rotary joint is as high as IP68
| Number Of Circuits: | 1 |
|---|---|
| Lead Size: | Φ17/Φ26*27.5 |
| Wavelength Range: | 650-1650nm ( Customized) |
High Frequency Coaxial Rotary Joint Small Size One-stop slip ring solution
| Frequency Range: | DC To 18 GHz |
|---|---|
| Peak Power, Max: | 3 KW @ Sea Level 100 W @ 15000 M |
| Rotating Speed , Max: | 100 Rpm |

