All Products
-
Rotary Slip Ring
-
Capsule Slip Ring
-
Signal Slip Rings
-
Fiber Optic Rotary Joint
-
High Frequency Slip Rings
-
Through Hole Slip Ring
-
Separate Slip Ring
-
Pancake Slip Ring
-
High Current Slip Rings
-
Slip Ring Components
-
Non Mercury Slip Ring
-
Pneumatic Hydraulic Rotary Joints
-
Integrated Slip Ring
-
Slip Ring Solutions
-
WilliamJINPAT Slip ring appearance is good, packing carefully, service enthusiasm, need to come again -
MartinFast delivery, good performance and good quality, looking forward to the next cooperation.
Contact Person :
John
Phone Number :
+86 1346 401 9643
Keywords [ rotary electrical connector ] match 86 Products.
Mniature Slip Ring Connector 44 Circuits LPMS-44S
| Number Of Circuits: | 44 |
|---|---|
| Contact Material: | Gold To Gold |
| Current Rating: | 1A |
6 Circuits Model Miniature Slip Ring in Compact Design with Gold-Gold Contacts
| Number Of Circuits: | 6 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Contact Material: | Gold To Gold |
Super Mini Slip Ring USB2.0 Signal 10 circuits
| Number Of Circuits: | 10 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Contact Material: | Gold To Gold |
Stainless Steel 316 High Current Slip Ring 4000VAC 50A
| Name: | Ship Cable Winch/Carbon Brush Slip Ring |
|---|---|
| Operating Speed: | 0~100rpm |
| Working Temperature: | -20℃~ +75℃ |
Miniature Capsule Slip Ring 30 Circuits with Gold To Gold Contacts
| Number Of Circuits: | 30 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Contact Material: | Gold To Gold |
Miniature USB Signal Slip Rings Camera Stabilizer 1 Circuit 500rpm
| Voltage: | 48 VAC/DC |
|---|---|
| Contact Material: | Gold To Gold |
| Working Speed: | 0~500rpm |
12 Circuit 5A Slip Ring with 25.4mm Hole for Wind Generators
| Via Diameter: | 25.4mm |
|---|---|
| Ring Current: | 12 |
| Working Speed: | 0~300rpm |
Miniature Slip Ring 12 Circuits LPM-12H
| Number Of Circuits: | 12 |
|---|---|
| Voltage: | 240 VAC/DC |
| Contact Material: | Gold To Gold |
24 Circuits 500VAC/DC Through Hole Slip Ring with IP54 Protection for Analog and Digital Signal Transmission
| Total: | 24CKT |
|---|---|
| Detail: | 24X10A |
| Rating Voltage: | 500VAC/DC |
High Frequency Optical Slip Ring, Small Size, Light Weight
| Channel Number: | 1 |
|---|---|
| Working Temperature: | -40~+70℃ |
| Peak Power, Max: | 1500W |

